Czy mleko modyfikowane jest w pełni bezpieczne dla dziecka?

Kiedyś na matki, które nie karmiły dzieci piersią, patrzyło się nie do końca przychylnie. Z reguły osoby starsze krytykowały to. Jak jest obecnie? Pora się o tym przekonać.

Brak możliwości karmienia naturalnego z różnych względów

Na pewno nie zawsze kobiety mogą karmić piersią. Niektóre matki bardzo by tego chciały, ale siła wyższa im na to nie pozwala. O czym mowa? Bardzo często kobiety przyjmują na stałe leki, które przenikają do pokarmu i mogłyby być dla dzieci szkodliwe. Niekiedy kobiety mają zbyt mało pokarmu lub też w ogóle. Są jednak także przypadki, w których kobiety po prostu nie chcą karmić swoich dzieci piersią. Jak najbardziej mają do tego prawo. Nikt nie powinien tego krytykować.

W każdej z powyższych sytuacji dziecku należy podawać mleko modyfikowane. Produkt ten jest dostępny w większości sklepów spożywczych, a także w drogeriach oraz oczywiście w aptekach. Wybór mleka modyfikowanego jest olbrzymi. Jego poszczególne rodzaje są oznaczane cyferkami, na przykład 1,2,3 i tak dalej. Te o najniższej cyfrze są przeznaczone dla dzieci najmniejszych. Gdy mamy jakikolwiek problem z zakupem i wyborem mleka, to warto zadać pytania rozwiewające wątpliwości pediatrze. To właśnie on najlepiej na żywieniu noworodków i niemowląt najlepiej się zna.

Wzorowane na mleku naturalnym

Producenci mleka modyfikowanego robią, co mogą, aby stworzyć produkt najbardziej podobny do mleka naturalnego matki. Oczywiście nie jest możliwe odwzorowanie w stu procentach, ale tak naprawdę podobieństwo jest bardzo duże.

Mleko naturalne rzeczywiście jest dla dziecka najlepsze, ale pamiętajmy, że mleko modyfikowane także jest w stu procentach bezpieczne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że naszemu dziecku niczego nie będzie brakowało. Jak najbardziej jest ono bezpieczne i będzie się prawidłowo rozwijało. Co jak co, ale na to możemy liczyć. Jest to dla nas bardzo ważna informacja, ponieważ zdrowie i prawidłowy rozwój naszego dziecka jest najważniejsze.